Zprávy z Domova sv. Vavřince

Zprávy z Domova sv. Vavřince

Březnový společenský život našich klientů se z důvodu chřipkové epidemie rozbíhal pozvolna.  Naplno jsme se mohli aktivitám věnovat prakticky až ve druhé polovině měsíce.

Začali jsme s pravidelným úterním cvičením, které již všem našim obyvatelům scházelo.

Uprostřed měsíce nás navštívil pan Žák, tentokrát nám představil operu Antonína Dvořáka Rusalka a nabídl nám k poslechu úryvky z této opery.

Opět mezi nás zavítaly i muzikoterapeutka Radka a canisterapeutka Pavlína.

S blížícími se Velikonocemi jsme se vrhli na tradiční tvoření, abychom mohli na velikonočních trzích představit a nabídnout ke koupi naše výrobky. Hodně jsme pracovali s březovým proutím, ze kterého jsme vyráběli větší i menší zajíčky či vajíčka a ty pak svátečně nazdobili. Připravili jsme i další drobnosti, mimo jiné velikonoční svícínky, beránky z rouna či vajíčka k zavěšení.  Klientky poté ještě napekly preclíky a linecké pečivo.    No a o co byl největší zájem na trzích? O zajíce z polínek, dále pak o proutěné zajíčky a vajíčka a samozřejmě o preclíky.
výrobky velikonoce 2018 025

Těsně před velikonočními svátky jsme se pustili do pečení jidášů. Z vlastnoručně připraveného těsta jsme společně vytvarovali ptáčky, šnečky, preclíky a jiné figurky a následně jsme si na tomto tradičním velikonočním pečivu pochutnali. Klientky přispěly svými osvědčenými recepty a zavzpomínali jsme na jejich dřívější prožívání Velikonoc a s nimi spojených zvyklostí.

Velikonoční svátky naši obyvatelé strávili v poklidu a většinou v přítomnosti svých blízkých.

pečení Jidášů 005

Zapsala: Irena Vokurková, aktivizační pracovnice                  

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA