Září v Domovech sv. Anny a sv. Moniky

Září v Domovech sv. Anny a sv. Moniky

V září jsme se rozloučili s prázdninami, využili krásného počasí a navštívili ZOO a nezapomněli ani na pravidelné aktivity.

Září v Domově sv. Moniky

 Loučení s prázdninami
Prázdninám již odzvonilo a my jsme si poslední prázdninový den naplno užili. S dětmi jsme si nejprve povídali o prázdninách. Kde byly, co zažily a jak se těší na nový školní rok. Na zahradě jsme si poté připravili několik soutěžních disciplín. Děti si vyzkoušely malování na tabuli a stříhání bonbónů se zavázanýma očima, slalom s tenisákem na lžíci, hod míčem na koš nebo skok přes švihadlo. Kdo chtěl, mohl si následně umotat z vlny pestrobarevnou bambuli, zahrát si líný tenis nebo si nechat namalovat na obličej nějaký pěkný obrázek, čehož s nadšením využily všechny děti. Na závěr akce jsme si udělali táborák a pochutnali jsme si na - letos asi posledních - pečených buřtících.
Loučení s prázdninami (99)

Aktivity s maminkami a dětmi
Se začátkem školního roku jsme si řekli, že se něco naučíme i s malými dětmi.  A jak se nejlépe něco naučit než hrou. Na aktivitě se sešly hodně malé děti, a tak jsme se pustili do říkanek, při kterých jsme zároveň i cvičili. Dětičky si to užily a naučily se nejznámější dětské hry jako Zajíček ve své jamce, Čížečku, čížečku, Pásla ovečky, Kolo, kolo mlýnský a Zlatá brána.
Další zářijovou sobotu jsme věnovali hrám s modelínou a kreslení. Nejprve jsme se domluvili, kdo bude malovat a kdo bude modelovat. Jelikož většina dětí chtěla modelovat, rozdělily si mezi sebou modelínu a pustily se do práce. Chvilku vyráběly ovoce, kuličky nebo šperky. Nakonec se děti rozhodly, že si zasoutěží, kdo bude mít nejdelší žížalu z modelíny. Všechny děti se moc snažily a žížaly byly opravdu veliké a hezky barevné.

Vaření
Pro letošní rok byla na Den charity vyhlášena soutěž „O nejchutnější pokrm z jablek“. Nechali jsme se tím inspirovat a pustili se do přípravy nepečeného jablečného dortu. Nejdříve jsme jablka oloupali, část nastrouhali a část pouze nakrájeli na větší kousky. S vodou a citronovou šťávou jsme je povařily a přimíchali vanilkový puding. Do formy jsme vzniklé pyré střídavě prokládali piškoty, až nám vznikl dort. Ten jsme nechali několik hodin uležet v lednici a pak s chutí snědli. Ve zbylém čase jsme si řekli pár „babských rad“, které nám v kuchyni usnadní spoustu práce. Aktivita se velice povedla.

vaření (2)

Akce v Domově sv. Anny

Aktivity s maminkami a dětmi
S maminkami a dětmi jsme se rozloučili s létem a začali se věnovat aktivitám, které nám umožňuje podzimní počasí.
Když bylo venku deštivo, hráli jsme hry na procvičování paměti a bavili se pantomimou. Pomocí zábavného kvízu jsme si vybavovali jména pohádkových hrdinů. Pak jsme si pantomimicky předváděli různá zvířátka.
S nástupem podzimu jsme také s maminkami a dětmi kreslili, co se nám k tomuto ročnímu období vybavuje. Povedly se hezké obrázky barevných stromů či ježka s ovocem.

Individuální vzdělávací aktivity
Zářijové individuální vzdělávací aktivity byly zaměřeny na různé potřeby našich maminek. Týkaly se poradenství ve vyhledávání následného bydlení či vyplňování formulářů souvisejících s dávkami hmotné nouze. Dále jsme také poskytli poradenství při podání návrhu na určení výživného pro manželku.

A Podzimní malování (5)

Velká akce 

Návštěva v ZOO Liberec
15.
9. 2018
Uprostřed září jsme s podporou našeho sponzora Knorr-Bremse uspořádali pro maminky a děti obou našich Domovů návštěvu zoologické zahrady. V té naší, liberecké, je přes 1500 zvířat a spousta z nich má mláďata, která s nimi byla venku. A tak jsme si je mohli všichni dobře prohlédnout. Dětem při pohledu na malinkatá roztomilá stvoření svítila očička. Některá z těch větších zvířat naopak budila hrůzu a respekt, jako třeba lev nebo bílý tygr. Zasmáli jsme se zábavným kouskům opic, které jsme pozorovali při jejich krmení. Celou návštěvu si maminky s dětmi moc užily a zůstanou jim určitě ty nejhezčí vzpomínky
ZOO

 

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA