Září v Domově sv. Vavřince

Září v Domově sv. Vavřince

Září nás přivítalo vlídným teplým počasím, které jsme využili k četným procházkám s klienty v parku i k posezení v altánku a užívali jsme slunečních paprsků.

A nejen to. Podnikli jsme navíc s našimi obyvateli další zajímavé výlety do přírody, které sami navrhli. Naším prvním cílem byla Jítrava, kde jsme navštívili naši bývalou kolegyni, paní Františku. Podruhé jsme se vypravili na Ještěd.  Po překonání všemožných překážek silničního provozu, zejména objížděk, jsme se úspěšně vyšplhali na vrchol, kde nás čekala odměna v podobě nádherného výhledu a příjemné posezení v kavárně při šálku cappuccina. Popovídali jsme si o proměnách Ještědu, o tom, jak si ho pamatovali naši výletníci ze svých dřívějších let a jak se jim jeví dnes.
ještěd

V sobotu 22. 9. připravil turistický oddíl Perseus Chrastava pro nás i pro širokou veřejnost sportovní dopoledne s Mölkky. Tato venkovní hra je mezi našimi klienty již známá a oblíbená, rozhodně nepatříme mezi začátečníky. V soutěži jsme se s naším tříčlenným týmem Koček se zápalem bojovali, a i když jsme se nedočkali vavřínů, umístili jsme se na pěkném 9. místě.
molki

Po prázdninách mezi nás opět zavítal pan Žák, bývalý člen divadla F. X. Šaldy. Tentokrát nás seznámil s poetickým pásmem Sloky lásky, které se setkalo s velkým ohlasem.
pan Žák (1)

Celým měsícem nás provázeli všechny další běžné aktivity, zejména cvičení, muzikoterapie, písničky se Štěpánkou a filmy na přání.

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA