Únor 2018 V Domově sv. Anny

Únor 2018 V Domově sv. Anny

V mrazivém únorovém počasí jsme se věnovali aktivitám, při kterých jsme byli bezpečně "v teple domova".

Vaření

Při této aktivitě jsme zvolili jednoduché polední menu – uzenou polévku se zeleninou a kapáním, uzenou krkovici s čočkou a jako moučník vanilkový pudink s piškoty a kompotovaným ovocem.
Nejdříve jsme si řekli recepty a to, jak budeme při vaření postupovat. Připravili jsme si ingredience a rozdělili si práci. Každý věděl, co má dělat a společné vařené nám rychle utíkalo. Za hodinu a půl jsme hotové jídlo podávali na stůl. Všem chutnalo. Děti si nejvíce pochutnaly na pudinku.

 Vaření (21)

Ruční práce – příprava masek na karneval

Na plánovaný karneval jsme se museli dobře připravit. Proti o jedna z aktivit byla zaměřená na výrobu masek. Maminky se s dětmi sešly v herně a samy dle své fantazie tvořily masky pro sebe a své děti.

Výroba velikonočních dekorací

Protože se nám blíží tradiční velikonoční trhy na Krajském úřadu v Liberci, zaměřili jsme na výrobu dekorací i naši pravidelnou aktivitu. Sešli jsme se v herně, kde si každá z maminek vybrala materiál ke tvorbě velikonoční dekorace. Někdo pletl velikonoční košíčky, další maminka vyrobila velikonoční jesličky a přibyl i velikonoční zajíc z látky. Maminky se pilně činily a díky jejich šikovnosti máme na velikonoční trhy připraveny pěkné výrobky.

DINOPARK
Společně s maminkami a dětmi z Domova sv. Moniky jsme navštívili Dinopark v Plaze v Liberci. Všichni jsme si užili zábavní a vzdělávací atrakci, podívanou na prehistorické modely zvířat propracovaných do nejmenších detailů, často ozvučených či pohyblivých. Malé děti se velkých zvířat trochu bály. Měli jsme možnost zažít promítání panoramatického filmu v 4D kině s brýlemi, ale i speciální efekty, např. umělou mlhu stoupající z pravěké bažiny, tropický déšť nebo laserová světla. Součástí DinoParku Liberec bylo i Dětské paleontologické hřiště, stezka pro odvážné děti DinoTrek, DinoLaser i velký robotický model Tyranosaura Rexe, odvážné děti si atrakce vyzkoušely. Děkujeme našim sponzorům z firmy Knorr-Bremse za umožnění nevšedního zážitku.

Žehlení (5)

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA