Srpnové zprávy z Domova sv. Vavřince

Srpnové zprávy z Domova sv. Vavřince

Aktivity našeho Domova jsme v srpnu museli podřídit nezvykle vysokým teplotám.

Počátek měsíce trávili klienti více-méně na svých pokojích. Postupně jsme se pomalu začali vracet k našim tradičním a osvědčeným činnostem. 

Naše oblíbená úterní cvičení si nechá málokdo ujít, využívali jsme možnost cvičení ve stínu našeho altánu.
cvičení venku 002

Svůj čas nám v srpnu i nadále věnovala muzikoterapeutka Radka a paní dobrovolnice Věra, která se věnuje našim obyvatelům při společných procházkách v parku. Lidové písničky nám přišla zazpívat paní Štěpánka.

Kromě pravidelných aktivit proběhlo tento měsíci i bonusové hudební vystoupení. Jedno úterní dopoledne nás nečekaně navštívila paní Pinkasová, která byla v našem kraji na dovolené s manželem. Po prohlídce místního kostela přišla mezi naše klienty a potěšila je svým vyprávěním, hrou na klávesy a zpěvem mariánských písní z kancionálu.
posezení při hudbě 005

Svůj čas věnovali i společenským hrám, k nejoblíbenějším stále patří BINGO, a sledování filmů na přání. Tento měsíc to byly tyto tituly – „Obušku, z pytle ven!“, „Poklad na Stříbrném jezeře“, Ve jménu lvice“, „Jen ho nechte, ať se bojí“.

Závěrem měsíce Domov sv. Vavřince navštívili turisté z Klubu jabloneckých seniorů.  Pravidelně se k nám vrací v závěru letních prázdnin a nezapomněli na nás ani letos. Rádi jsme s nimi strávili odpoledne při společném opékání buřtů. 
táborák 001

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA