Leden v Domově sv. Vavřince

Nový rok 2018 začal v Domově sv. Vavřince poklidně.

V prvním lednovém týdnu doznívala vánoční atmosféra a očekávali jsme příchod Tří králů. Netrvalo dlouho a dorazili k nám i s koledou. Našemu Domovu předali požehnání a my byli rádi, že jsme se také mohli zapojit do celonárodní charitativní sbírky.

V polovině měsíce nás svým vystoupením potěšil dětský pěvecký sbor Jiřičky z chrastavské ZŠ pod taktovkou paní učitelky Kollmannové.

Po delší odmlce mezi nás opět zavítala paní canisterapeutka Pavlína s fenkou Indií. Canisterapie se u nás těší velké oblibě, rozptýlení přináší zejména klientům upoutaným na lůžko. Ti si s Indií rádi povídají, hladí ji, mazlí se s ní, krmí ji a opečovávají a někdy to vypadá, že by se Indie nejraději na nějakém tom lůžku zabydlela.

V lednu na nás nezapomněl ani pan Žák, který pro nás připravuje sedánky s poslechem vážné hudby. Tentokrát jsme poslouchali ukázky z opery G. Bizeta – Carmen.

Svůj čas nám i nadále věnuje paní muzikoterapeutka Radka, která má již stálý okruh svých příznivců, kteří si pondělky nenechají ujít a rádi se chopí svých hudebních nástrojů a společně si zazpívají písně méně či více známé. Spolu s Radkou často přichází i paní Věra, která má pro každého milé slovo a pochopení.

Od prvních lednových dnů opět pokračujeme s úterním cvičením těla i ducha a pátečními filmy pro pamětníky.

Zapsala: Katarína Jelínková, aktivizační pracovnice

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA