Květen v Domově sv. Anny

Květen v Domově sv. Anny

Od letošního května jsme poněkud pozměnili přístup k našim pravidelným vzdělávacím aktivitám. Zaměřujeme je více individuálně dle aktuálních potřeb jednotlivých uživatelek naší služby. To však neznamená, že by se maminky nemohly aktivit účastnit ve větší skupině. Společná práce totiž otevírá prostor k popovídání a sdílení zkušeností. Zejména vaření je činností, při které mohou zkušenější maminky předávat své dovednosti začátečnicím.

 

Společné vaření

V květnu se v našem Domově vařilo hned třikrát.
Díky podpoře Potravinové banky Libereckého kraje jsme si mohli dovolit i přípravu složitějších obědových menu.
Jednou to byl kachní vývar s masem a nudlemi, pečená kachna na kysaném zelí s bramborovým knedlíkem a jako moučník mrkvový koláč.
Další obědové menu jsme tvořili v parných květnových dnech, a proto jsme zvolili poněkud lehčí jídla. Předkrmem byly chuťovky s pažitkovou pomazánkou, pak následoval těstovinový salát s kuřecím masem a menu uzavíral vanilkový pudink s třešněmi. Třešně na pudink jsme si natrhali na zahradě Domova. Naše třešně jsou čerstvé a bio.
Poslední „kuchyňskou“ aktivitou bylo pečení pro tradiční akci Oblastní charity Liberec – Vítání oveček na Domově sv. Vavřince.
Maminky z prostředků Domova nakoupily suroviny a upekly „strakatou“ kakaovou buchtu s tvarohem. Další maminka z vlastní iniciativy upekla bábovku. Vzhledem k tomu, že se klientky našeho Domova akce nezúčastnily, rozhodly se upéct moučník i pro sebe, a to rovnou do dvou forem. Moučník byl sice bez tvarohu, zato však obohacen o kousky čokolády. Odpolední svačina byla sladká a voněla nádherně! Moučníky krásně vzešly a všem moc chutnaly.

Vaření (9)

Individuální vzdělávání.

Vyhledávání bytů na internetu a zjištění výše dluhu vůči městu
Jedna z našich klientek potřebovala pomoc při hledání následného bydlení, proto jsme společný čas věnovali vyhledávání bytů na internetu. Vyhledané byty jsme porovnávali s finančními možnostmi klientky. Nakonec si klientka vytipovala vhodný byt a emailem kontaktovala majitele.
Kromě toho jsme řešili zjištění dluhů vůči městu, v němž klientka před nastěhováním do Domova žila.

Domácí řád
Náš Domácí řád obsahuje mnohá pravidla a klientky, které u nás nejsou dlouho, si je občas potřebují probrat a ujasnit si, jaké požadavky z Domácího řádu pro ně plynou.
Proto jsme v rámci vzdělávání podrobně s jednou z maminek Domácí řád probrali a na konkrétních příkladech vysvětlili.

Den matek (2)

Malé akce pro podporu rodiny.

Den matek  
Den matek, který se slaví druhou květnovou neděli jsme si nejprve připomněli povídáním o historii tohoto krásného svátku. Pak se děti pustily do malování obrázků pro své maminky. Nakonec na přáníčka obtiskly své dlaně, maminkám popřály a předaly jim dárky.

Malý zahradník
Velká zahrada u Domova sv. Anny potřebuje naši péči. Společnými silami jsme vypleli záhonek a hlavně jahody, ty už kvůli plevelu nebyly vůbec vidět. Nestihli jsme sice oba záhony, protože většina maminek měla akci mimo Domov, ale i tak jsme udělali kus práce. Už se těšíme na zralé jahody.

Malý zahradník (1)

Zapsala Hana Koubková

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA