Jaro v Domově sv. Vavřince

Jaro v Domově sv. Vavřince

Duben byl v našem Domově měsíc rušný a rozmanitý.

Přálo nám počasí, a tak jsme podnikli první vycházky do našeho parku a užívali si teplé jarní paprsky.

Kromě zaběhlých aktivit jako cvičení, muzikoterapie, promítání filmů a  canisterapie jsme měli možnost se po delší odmlce opět sejít s paní Štěpánkou Prýmkovou a zaposlouchat se do jejích písní a vyprávění.

Událostí číslo jedna, kterou si málokdo z našich obyvatel nechá ujít, byla návštěva dua Viola z Olomouce, pánů Zdenka Černohouze a Jaroslava Šolce, kteří za námi jezdí dvakrát do roka.  Pokaždé nás rozveselí a pohladí na duchu českými a moravskými písněmi za doprovodu kytary a harmoniky, a nebylo tomu jinak ani tentokrát.  Známé písničky jsme si společně od srdce zazpívali.

Viola 004

S milou iniciativou přišly  děti z druhého stupně ZŠ Chrastava pod vedením paní učitelky Markéty Mézlové, které se rozhodly pravidelně věnovat část svého volného času našim obyvatelům. Děti nás budou navštěvovat v předem domluvené dny, konkrétně se jedná o úterky a čtvrtky. První setkání proběhla v druhé polovině měsíce. Děvčata a mládenci se seznámili s klientkami našeho Domova, které o tato setkávání projevily zájem, a vzájemně se představili. S první skupinkou dětí jsme si na zahradě zahráli Mölkky. Vytvořili jsme tři smíšená družstva dětí a klientek a tak soutěžili Klokánci, Olympionici a Rakety.  S druhou skupinkou dětí proběhla vzájemně seznamovací akce vzhledem k nepříznivému počasí v jídelně.  Poté jsme si společně zahráli populární stolní hru Aktivity.

nájezd, děti ZŠ 019

Velmi si vážíme u těchto dětí jejich snahy být užitečnými a oceňujeme, že i přes svůj mladý věk dokáží myslet na ty starší.  

Děkujeme dobrovolníkům z řad zaměstnanců firmy Magna Liberec, kteří nám již tradičně pomohli s jarním úklidem a údržbou zahrady a parku.

brigáda Magna 003

Zapsala: K. Jelínková

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA