Halloween aneb „maminko, pojď se bát“

Halloween aneb „maminko, pojď se bát“

Halloween je svátek, který u nás nemá nijak dlouhou tradici. Slaví se v předvečer Slavnosti Všech svatých a od toho je také odvozen jeho název („All Hallows´ Eve“).

K Halloweenu, jak jej nyní známe, patří i všelijaké strašidelné převleky, vydlabané rozsvícené dýně či koledování sladkostí.

S iniciativou uspořádat nějaký strašidelný večer přišly klientky Domova sv. Moniky. Maminky se na akci velmi těšily, což je motivovalo k velké práci na přípravě masek, úkolů pro děti i chystání pohoštění.

Samozřejmě, že nemohly chybět rozsvícené dýně. Ty naše maminky i s dětmi připravily předem, a ještě z vydlabaných dužin společně uvařily výbornou polévku.

Strašidelný večer jsme posunuli až na víkend, aby si děti mohly vše pěkně užít.
halloween (23)

Nejprve jsme si o Halloweenu povídali. Jako pracovníci Charity jsme měli potřebu objasnit jeho původ a také upozornit na navazující Památku zesnulých, která má u nás dlouhou tradici. Na tuto vážnější část večera pak již navazovala zábava.

Po úvodním povídání a focení masek dětí, jsme se společně vydali za strašidly, která měla pro děti připravené úkoly. Děti se bály, ale statečně šly dál, až se dostaly k poslednímu strašidlu a splnily tak všechny úkoly.

Nakonec proběhlo předání diplomů za statečnost a následovala oslava, při níž si děti zatančily a pochutnaly si na výborném občerstvení.
halloween (4)

Zapsala: Hana Koubková

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA