Domov sv. Vavřince v květnu

Krásné květnové počasí nám umožnilo trávit hodně času venku v naší krásně rozkvetlé zahradě a parku.

Máj - lásky čas, tímto tématem jsme v květnu zahájili naše pravidelné úterní povídání v rámci tréninků mysli. Zavzpomínali jsme na mládí našich klientek a jejich první lásky a také na ty lásky velké, opravdové, celoživotní.  Jedním z dalších květnových témat našich povídání bylo Kalendárium, v rámci kterého si každý měsíc připomínáme data narození či úmrtí významných osobností. Na konci měsíce, na odlehčení, jsme naše myšlení procvičili pomocí slovních hrátek.

Jak známo, v zdravém těle zdravý duch, a proto duševní cvičení je u nás neodmyslitelně spjato s cvičením fyzickým. Pravidelně se snažíme procvičovat, posilovat, ohýbat a protahovat naše těla.  

V květnu jsme se opět setkávali s našimi dobrovolnicemi a jejich hudebními programy – Radkou Hlubučkovou a Štěpánkou Prýmkovou. Jedno s dalších posezení s vážnou hudbou připravil pan Žák, tentokrát nám představil operu  Rusalka od Antonína Dvořáka.

Zavítala k nám i canisterapeutka Pavlína s foxterierkou  Zuzou.

Milým osvěžením uprostřed měsíce bylo vystoupení mládenců z DD Chrastava, kteří si připravili pásmo písniček ke Dni matek a všechny nás obdarovali malým překvapením.

Své pevné místo si už u nás našly i děti ze ZŠ Chrastava, které k nám dochází 2 x měsíčně, vždy v úterý a ve čtvrtek. V tomto měsíci společně s klientkami trávily čas procházkami v parku, povídáním, hraním her a společným vyráběním.

Nicméně největší událostí tohoto měsíce bylo vítání oveček v našem parku, které proběhlo s velkou slávou za účasti vedení z Oblastní Charity v Liberci, zástupců města, dětí z DD Krompach, seniorů z DPS v Liberci, seniorů-turistů z Jablonce n. N. a další veřejnosti.  Letos nám bylo zapůjčeno pět oveček a máme z nich velkou radost.   I když mají dostatečnou pastvinu, rádi se o ně staráme, doplňujeme a vyměňujeme vodu, připravujeme nějaký ten pamlsek jako mrkvičku či suchý chléb a ony jsou nám zase potěchou při našich procházkách.  

Zapsala: K. Jelínková

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA