Domov sv. Anny v dubnu

Domov sv. Anny v dubnu

I v Domově sv. Anny byl duben plný zajímavých činností.

Vaření
 Vaření je pro maminky vždy velmi příjemná aktivita, jelikož spojí příjemné s užitečným. Díky potravinové bance jsme si mohli naplánovat opravdovou pochoutku v podobě kuřecího vývaru a rizota. Načetli jsme si receptury, rozdělili si práci a dali se do díla. Výsledek byl skvělý, všem moc chutnalo.

Výroba dekorací s čarodějnickou tématikou
Sešli jsme se venku na zahradě, připravili jsme si potřebný materiál. Řekli jsme si postup práce a začali tvořit. Malé dekorativní čarodějnice ozdobily nástěnky našeho Domova. Povedly se nám.

Tvoříme dekorace na čerodějnice (3)

Zvířata a jejich mláďata  
Při pobytu na zahradě jsme spojili příjemné s užitečným. Zaměřili jsme se na úklid papírků, sáčků, a především nedopalků pod okny. Vzali jsme rukavice a pustili se do práce. Po úklidu jsme se věnovali hrám s dětmi. Klouzali jsme se jako lachtani, hráli na ptáčky v krmítku a také na divoké koně.


Výroba čarodějnice
S blížícím se 30. dubnem, jsme potřebovali připravit i čarodějnici. Nejprve jsme se domluvili, z čeho a jak ji čarodějnici vyrábět. Nanosili jsme si ven veškerý potřebný materiál a výroba čarodějnice mohla začít. Maminky si rozebraly materiál a daly se do práce. Když už byla čarodějnice oblečená i v dlouhé, rozedrané sukni, rýsovala se její konečná podoba. Nakonec jí jedna z maminek namalovala obličej. Čarodějnice se podařila.

Úklid garáže
Cílem uklízecí akce bylo vše v naší garáži důkladně přetřídit, vyčistit a narovnat tak, aby byl vchod co nejlépe přístupný maminkám s kočárky. Hlavně byly odvezeny papírové kartony, potom následovaly plastové lahve a barely. Celá garáž se postupně vymetla a věci se pořádně narovnaly, aby byla garáž průchozí. Výsledkem je krásně uklizená a přístupná garáž.

Velikonoční koledování
Děti si vzaly pomlázky s barevnými stužkami, připravily si batůžky a vyrazily na koledu, kterou zahájily v kanceláři Domova. Malým dětem maminky pomáhaly mávat pomlázkami a zpívat koledu, ty starší už koledovaly samy. Každý koledník, který přišel do kanceláře koledovat, dostal velikonoční koledu - balíček plný dobrot.

Velikonoční koledování (2)

Čarodějnický rej
Snažíme se o zachovávání tradic, proto i my každoročně pálíme „Čarodějnice.“ Připravili jsme si táborák, nejprve jsme si opekli vuřty, které dětem i maminkám moc chutnaly. Pak jsme spálili naši vyrobenou čarodějnici. Při pálení čarodějnice děti koukaly, jak jim postupně mizí před očima v plamenech. Akce se vydařila, počasí nám nakonec přálo.

čarodějnický rej (24)

Zapsala: V. Procházková

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA