Domov sv. Anny v březnu

Domov sv. Anny v březnu

Přehled společných březnových aktivit pořádaných v Domově sv. Anny.

Vaření
Pečené krůtí maso s broskví, bramborová kaše
Rizoto

Na žádost klientek byla aktivita věnována vaření dvou jídel. Jedno jídlo - pečené krůtí maso s broskví s bramborovou kaší je plánováno k dnešní večeři a druhé – rizoto na následující den, kdy mají klientky pochůzky po úřadech. Vzhledem k tomu, že klientky uvedly, že nemají dostatek finančních prostředků před výplatou dávek, bylo vaření z větší části zrealizováno ze surovin z Potravinové banky Liberec.
Vaření s Míšou (15)

Jarní změny v přírodě

Jelikož nám jaro klepe na vrátka, věnovali jsme dnešní aktivitu výrobě jarních dekorací. Do herny jsme si nanosili potřebné pomůcky, kde jsme pak společně pracovali. Nejdříve jsme si připravili šablonu ve tvaru hrníčku, do kterého jsme pak nalepili vytištěné lístky, motýlky a kytičky.
jarní výzdoba (1)

Vědomostní kvízy

Rádi bychom už přivítali jaro, ale počasí se rozhodlo, že ještě bude mrznout a sněžit. Proto jsme téma akce změnili a přizpůsobili podmínkám. Na kvízech jsme se domluvili před začátkem akce. Sešli jsme se v herně a řekli si pravidla. Každý dostal svůj kvíz, který se snažil vyluštit. Nakonec se všichni dobře pobavili a ještě se divili, že mají znalosti, na které již zapomněli. Vyhodnotili jsme kvízy a zjistili, že se znalostí filmu a moderní hudby na tom nejsme tak špatně. Všichni byli spokojeni.

Cvičení maminek s dětmi

Rozhodli jsme se, že si vyzkoušíme cvičení maminek s malými dětmi. Maminky se snažily své děti cvičením zabavit a umožnily jim, aby si vyzkoušely i posilování a lezení na žebřinách. Děti si potom šly hrát a maminky si zacvičily samostatně, využily ke cvičení i hraček. Cvičení nám dalo tak zabrat, že jsme všichni museli do sprch. Akce se líbila.
Cvičení s Míšou (3)

Pečení velikonočních mazanců

S blížícími se Velikonocemi jsme se rozhodli dodržet tradici a upéct velikonoční mazance. Do kuchyňky jsme si nanosili ingredience a pustili se do díla. Nejdříve jsme si vytvořili těsto. Asi po dvou hodinách jsme vykynuté těsto vytvarovali do malých bochánků, které po upečení připomínaly skutečné mazance. Po téměř půldenním maratonu jsme nakonec vše zdárně dopekli a nic se nám nepřipálilo. Byla to povedená aktivita, během níž jsme si čas zpříjemnili karetní hrou – žolíky.

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA