Domov sv. Anny - srpen

Domov sv. Anny - srpen

V srpnu jsme se věnovali společným i individuálním aktivitám a zaměřili jsme se na to, co naše klientky nejvíce zajímá.

Společné aktivity

Pro začátečnické vaření jsme naplánovali vývar a rizoto s kuřecím masem. Nejdříve jsme si do kuchyňky nanosili potřebné ingredience a pak jsme se společnými silami pustili do vaření. Připravili jsme si kuřecí vývar a rýži. Mezitím jsme si nakrájeli cibuli, tu jsme orestovali, přidali jsme kuřecí maso, červenou papriku a zeleninu. Uvařenou rýži jsme pak se směsí smíchali, přidali jsme kukuřici a hrášek a rizoto bylo hotové. Polévku jsme dochutili bujónem, zeleninovou směsí, kořením, kuřecím masem a nudličkami. Nakonec jsme ještě upekli buchtu s broskvemi. Jídlo se nám povedlo, všichni si pochutnali.

Cílem vaření pro pokročilé bylo připravit svíčkovou omáčku s knedlíkem. Ingredience zakoupily maminky, které se chtěly tento pokrm naučit vařit. Veškerou zeleninu jsme očistili a nakrájeli ji nadrobno. V hrnci jsme osmažili na oleji nadrobno nakrájenou zeleninu a přidali koření. Na tuto směs jsme dali plátky masa. Trochu podlili a dusili doměkka. Pak jsme přilili vodu a povařili. Poté jsme vyndali maso, bobkový list a nové koření a svíčkovou rozmixovali. Přidali jsme sladkou smetanu a omáčku zahustili, Nakonec jsme vložili maso. Výbornou svíčkovou jsme podávali jak jinak než s knedlíkem (kupovaným). Zejména dětem moc chutnalo!

Vaření- rizoto (11)

Individuální aktivity

Individuální aktivity se zaměřovaly na konkrétní potřeby našich maminek.

Jednalo se zejména o pomoc při vyplňování úředních formulářů souvisejících s nárokem na přiznání sociálních dávek či vyhledávání vhodného následného bydlení.
Formuláře - vyplňování (9)

Také jsme s dospívající dcerou jedné naší maminky hledali prázdninovou brigádu. Předem jsme vyloučili těžce fyzicky náročnou práci. Dle nabídek brigád jsme si vytipovali asi pět firem. Dívka měla obavy z prvního telefonického kontaktu, tak jsme si vyzkoušeli nanečisto, jak se zeptat po telefonu na brigádu či práci. Dívka vše dobře zvládla, domluvila si schůzku a na brigádu nastoupila.

Další z našich maminek měla potíže zorientovat se v jízdním řádu a trasách MHD. V rámci aktivity dostala vytištěné jízdní řády a probrali jsme i jednotlivé trasy.

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA