Den dětí a další akce v Domově sv. Moniky

Den dětí a další akce v Domově sv. Moniky

Svůj "velký den" si děti z azylových domovů užily a věnovali jsme se i mnoha dalším aktivitám

VELKÉ AKCE:

DEN DĚTÍ
Datum 1. června je dnem, kdy slaví svátek všechny děti. Také na našem Domově jsme si naplánovali akci, abychom dětem jejich svátek zpříjemnili, a společně jsme ho oslavili. Pro děti byly připraveny různé soutěžní disciplíny, kde mohly mimo jiné stříhat poslepu bonbóny, skákat v pytlích, běhat slalom s míčkem na lžičce nebo zdolat po čtyřech strašidelný tunel. Za každou disciplínu, které se děti zúčastnily, dostaly sladkou odměnu. V závěru akce dostalo každé z dětí diplom za účast a v tombole si pak vylosovalo plyšovou hračku. Počasí nám bohužel nepřálo, a tak jsme opékání buřtů museli přesunout na jiný den.
Přesto to bylo pro děti prima odpoledne!

den dětí (2)

MALÉ AKCE:

Nemohli jsme nevyužít začínajícího letního počasí, a proto se červnové akce pro děti konaly na zahradě Domova. Během jedné akce, jsme společně nachystali bazének, aby si děti mohly naplno užívat prvních parných dnů. Maminky bazének vyčistily, nanosily vodu a dětem už pak nic nebránilo ve vodních radovánkách.

Další akci jsme věnovali táboráku a opékání buřtů, které jsme na Den dětí pro nepřízeň počasí upéct nestihli. Maminky připravily dřevo na oheň, při čemž jim děti s velkou chutí pomáhaly. Hned po zapálení ohně vzali všichni vidlice a začali opékat buřty. Děti i maminky si večer užily a všem moc chutnalo.

 

INDIVIDUÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ:

Umět napsat strukturovaný životopis a vyhledávat bydlení na internetu, to byla témata individuálního vzdělávání, která v červnu na Domově proběhla. Klientky se dozvěděly, jak by měl životopis vypadat, aby byl pro personalistu srozumitelný a dozvěděl se tak vše, co potřebuje.

Vyzkoušely si samy vyhledávat bydlení na internetu a zjistily, které webové stránky inzerují největší nabídku nemovitostí.

 

VAŘENÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY

V červnu proběhlo na Domově vaření pro začátečníky, během kterého klientky připravily zapečené brambory s kuřecím masem, slaninou a sýrem. Následně se pak pustily do pečení dvoubarevného perníku, aby si mohly dát s dětmi ke svačině něco sladkého na zub. Oba pokrmy se velice povedly a všem moc chutnaly.

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA