Den charity 2018

Den charity 2018

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 jsme se v Domově sv. Vavřince připojili k oslavám Dne Charity. Slavilo se na naší zahradě a částečně také v prostorách jídelny.   

Oslavu úvodním slovem zahájil a všechny přivítal pan Mgr. František Sehoř, ředitel OCHL. Slovo poté předal panu starostovi Ing. Michaelu Canovovi, který všechny přítomné pozdravil jménem občanů města Chrastavy.

Pak již byly vyhlášeny dvě soutěže, soutěž o nejdelší jablkovou slupku a soutěž o nejlepší pokrm z jablek. Obě klání měla vysokou účast, zapojili se všichni, jak naši obyvatelé, tak i zaměstnanci OCHL, děti z DD v Krompachu i mnozí obyvatelé Chrastavy.
jablíčka

Celým odpolednem nás provázelo hudební trio „Jedeme dál“, které nám soutěžení zpříjemnilo písněmi různých stylů, jak lidovými tak i folkovými či country.

Velmi rádi jsme po roce opět přivítali děti z Dětského domova v Krompachu, které si pro nás připravily básničky i písničky. Některé z nich jsme si v paměti oživili z dob našeho dětství.
děti

Mezitím se ve velkém závodilo a bojovalo, škrábalo a ochutnávalo, až jsme nakonec mohli přistoupit k vyhlášení výsledků.

V umění zacházení se škrabkou zvítězila v kategorii dospělých paní Mgr. Věra Smolová, s délkou jablečné slupky neuvěřitelných 128 cm.  V dětské kategorii se na prvním místě umístila Terezka se slupkou dlouhou fantastických 27 cm.

Poměrně vyrovnaná byla soutěž o nejlepší pokrm z jablek. Do utkání se přihlásilo 11 závodníků a  pro hodnotící bylo přetěžké vybrat favority. Nakonec se na 1. místě umístila paní Milada Říhová s výjimečným jablkovým koláčem. Jako druhá skončila paní Marie Šimková s jablečným štrůdlem a třetí místo patří paní Věře Dlouhé s jablkovým dortem.
vyhlášení

Všem výhercům srdečně gratulujeme a přejeme úspěchy při tréninku i v dalším závodění.

Děkujeme firmě p. Urbana za bohaté a chutné pohoštění.

A všem děkujeme za účast a fandění!

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA