Co se dělo v Domově sv. Vavřince

Co se dělo v Domově sv. Vavřince

Červen byl měsícem bohatým na události, výlety a aktivity.

K létu neodmyslitelně patří výlety a my jsme se vypravili do blízkého okolí, navštívili jsme Baziliku sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí a Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Raspenavě.

Pěkné odpoledne pro nás připravily děti z chrastavské ZŠ, které nám přišly představit a předvést své domácí mazlíčky.

Opět nás navštívila paní canisterapeutka Pavlína s foxteriérkou  Zuzou a potěšily naše obyvatele. Během prázdnin se vídat nebudeme, ale již jsme se domluvili na dalších setkáních od září. Moc se na ně těšíme.

paní Vurmová

Pokračovaly i návštěvy dětí – dobrovolníků z místní ZŠ.  Počasí nám přálo a tak děti trávily odpolední čas s našimi seniory v parku nebo v altánu. Zahráli si společně  Mölkky  či vědomostní Česko, nebo si jen tak popovídali, jindy zase spolu výtvarně tvořili.     

capoeira 021

Koncem měsíce nás čekala atraktivní podívaná. Své bojové umění nám přišla předvést mládež z libereckého klubu Vém Camará Capoeira pod vedením trenéra Tomáše Zummera.  Přišli ti nejlepší z nejlepších, a my obdivovali jejich akrobatické nadání, rychlost a mrštnost a jsme rádi, že jsme měli možnost na vlastní oči zažít tento netradiční sport.
capoeira 008

Konec měsíce jsme pojali vážněji. Přijel k nám pan Žák a tentokrát nás zasvětil se symfonickou básní Bedřicha Smetany Má vlast.

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA