Červen v Domově sv. Anny

Červen v Domově sv. Anny

Červen jsme zahájili společnou oslavou dne dětí. Další aktivity byly přizpůsobeny potřebám a příní našich maminek a dětí.

Den dětí
1.6. na naše maminky s dětmi nachystaly na oslavu Dne dětí, akci, která se letos konala v Domově sv. Moniky. Všichni jsme se moc těšili, jak si tento den slavnostně užijeme.V Domově sv. Moniky již bylo vše připraveno. Pak začaly hry, děti stříhaly bonbony, házely se míčkem do terče, skákaly v pytlích, lovily rybky, závodily s autíčky apod. Pak nás bohužel zastihl déšť, tak se nemohlo uskutečnit slavnostní zapálení ohýnku na následné opékání voňavých vuřtíků. Maminky si špekáčky vzaly nepečené s tím, že si je podle libosti zpracují. Bylo jim nabídnuto, že v případě příznivého počasí buřtíky opečou na zahradě Domova sv. Anny. I když nám počasí moc nepřálo, děti byly vydováděné a spokojené. Maminky si také užily hezké odpoledne společně se svými dětmi. Každý si odnesl nové zážitky a úsměv na tváři.

Společné vaření 
Pravidelná společná aktivita byla věnována vaření. V plánu byly pečené kuřecí špalíčky na cibulce, bílé zelí a houskové knedlíky. Nejdříve jsme dali péct maso, potom jsme si nakrájeli cibulku, tu jsme orestovali a do ní jsme přidali zelí. Uváleli jsme si šišky knedlíků a pak je uvařili. Moc se nám to povedlo, všichni si pochutnali.

Opékání vuřtů
Opékání vuřtů jsme již předem naplánovali na den, kdy nám počasí moc nepřálo. Na samém začátku jsme se pokusili založit oheň, což se nám dařilo velmi obtížně, protože nám chyběly třísky. Cca po 45 minutách byly uhlíky nažhavené a my jsme tak mohli opékat. Po celou dobu na nás dorážel kouř a posléze i déšť. I přes nepřízeň počasí jsme ale vytrvali, a nakonec jsme si pochutnali.
Úklid (7)

Vzdělávací aktivita: Pomoc s hospodařením
Jedna z klientek se delší dobu potýkala s problémy v hospodaření s financemi, a proto si po dohodě se svojí klíčovou pracovnicí založila asistované hospodaření. V rámci vzdělávací aktivity bylo probráno, jak bude asistované hospodaření probíhat.
Tento způsob hospodaření s financemi bude trvat po dobu klientčina pobytu v azylovém domě a pomůže jí stabilizovat finanční situaci. Klientka s klíčovou pracovnicí také prošla oblasti, v nichž bude podpora poskytována. Bude se jednat o pomoc s výběrem nakupovaných potravin a hospodařením s financemi. Klientka si s klíčovou pracovnicí sestaví plán výdajů a bude se snažit tento plán dodržovat dle dohody.
Byly probírány různé alternativy spoření, šetření finančnímu prostředky. Doufáme, že díky asistovanému hospodaření dojde u klientky k pravidelnému splácení finančních závazků a vytvoření finanční rezervy.

Vzdělávací aktivita: Bezpečné koupání, slunění, předcházení přehřátí organismu
Mladá maminka si připravila vaničku na koupání syna na sluníčku. Při té příležitosti jsme společně hovořili o tom, jak správně hlídat dítě při koupání, nespustit z něj oči, protože hrozí možnost vdechnutí vody a utonutí i v malém množství vody. Také jsme probrali, jak předcházet úpalu – pokrývka hlavy, vyhýbat se dlouhodobému pobytu na přímém slunci, dostatek tekutin, ochranné krémy. Klientky byly o všech preventivních dobře informovány a společně otázky zodpovídaly i samostatně hovořily. Následně jsme si připomněli první pomoc, pokud by k úpalu došlo.

koupání-prevence úpalu (3)

Vzdělávací aktivita: Aranžování květin
Jedna z maminek potřebovala na závěr školního roku pro své tři syny květiny do školy, aby chlapci mohli obdarovat paní učitelky. Požádala o spolupráci. Nejprve jsme si řekli teoretické základy o vázání květin. Na zahradě jsme nastříhali květiny a zeleň. Rostlinky jsme pak zkombinovali do kytiček a svázali. Klientka ještě přidala mašle. Výsledek se povedl, kytice byly malé, ale velmi hezké.

Motýlkárna (4)

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA