Zprávy z Domova sv. Vavřince – květen 2017

Zprávy z Domova sv. Vavřince – květen 2017

I tento měsíc byl v Domově sv. Vavřince bohatý společenský program.

Vzhledem ke státním svátkům probíhaly pravidelné aktivity v jiné dny, ale i tak si klienti užili oblíbenou muzikoterapii, kompenzační cvičení s míči, trénink paměti a film na přání. V květnu jsme se při tréninku paměti zaměřili na procvičování dlouhodobé paměti, logického myšlení a myšlení v souvislostech. Dále jsme si formou reminiscence připomněli „Máj – lásky čas“.

Ve středu 10.5. proběhlo v parku Domova  „vítání oveček“ a představení nového vozu pro společnou přepravu seniorů za zážitky mimo domov.  Počasí nám přálo, a tak jsme prožili krásné odpoledne.
IMG_0175

V pátek 12.5. mezi nás opět přišla terapeutka se svým pejskem. Canisterapie je pro naše klienty velkým přínosem.
canisterapie 015

Ke Dni matek si pro nás kluci z DD Chrastava připravili krásné vystoupení – recitace a zpívání v jejich podání bylo opravdu nevšedním hlubokým zážitkem. Pro klientky měli nachystané i vlastnoručně upečené sušenky a vyrobené drobné dárky. Opět nás velmi mile překvapili a velký dík patří paní učitelce, která s nimi celé pásmo secvičila.
kluci DD 003

I v dalším týdnu bylo živo – úterní odpoledne 23.5. jsme si zpestřili milým vystoupením dramatického kroužku při ZŠ Chrastava. Každé vystoupení dětí naši klienti velmi vítají a oceňují.
foto aktivity 021

Den nato ve středu 24.5. jako každý měsíc k nám přišel pan Žák . Tento měsíc pro nás měl připravené povídání o souboru Alexandrovci doplněné samozřejmě i poslechem jejich nejznámějších písní.
foto aktivity 024

Vzhledem k hezkému počasí jsme začali více využívat přilehlý park k procházkám a pobytu na čerstvém vzduchu.

Zapsala: Irena Vokurková, aktivizační pracovnice

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA