Výlet do Kryštofova Údolí

Výlet do Kryštofova Údolí

Zakoupením nového vozu do Domova sv. Vavřince se nám otevřely nové možnosti. Na první výlet jsme se vypravili do Kryštofova Údolí.

Pro většinu z nás jsou letní měsíce vytouženým příjemným obdobím spojeným s odpočinkem a také s očekáváním nových zážitků. Je to období přímo vybízející k cestám ať už do přírody či za památkami.

I několik  našich obyvatel se na léto v tomto smyslu těší a my bychom jim chtěli nastávající dny zpříjemnit a obohatit několika toulkami.

První motorizovaný výlet nám navrhla jedna z našich babiček a ukázalo se, že to byl nápad víc než dobrý. Ve středu 7.6. jsme zamířili do blízkého Kryštofova Údolí .  Autem jsme se vyšplhali až k vlakovému nádraží a obdivovali jsme pěkný ráz krajiny i malebné domečky. Z nádraží cestou dolů jsme se zastavili u kostela sv. Kryštofa ze 17. století. Mohli jsme obdivovat předsíň s původní malířskou výzdobou na dřevěném stropu a zdech a přes přepážku jsme nahlédli do vlastní lodě kostela, rovněž s původní malířskou a sochařskou výzdobou. Prošli jsme se ke zvonici i k márnici s kopiemi deskových výjevů Tance smrti.
výlet Kryštofovo Údolí 003

Po prohlídce kostelíka jsme se přesunuli k místnímu orloji, který v každou celou hodinu za zvuků odbíjení odkrývá jednotlivé postavy světců. U orloje jsme si zakoupili pár pohledů na památku a také jsme zhlédli výcvik dravých ptáků.
výlet Kryštofovo Údolí 018

Nakonec jsme se přesunuli k další chloubě Kryštofova údolí,  ke kamennému železničnímu viaduktu, který je dnes významnou technickou památkou. Krátkou procházkou u viaduktu jsme náš výlet zakončili.
výlet Kryštofovo Údolí 028

Těšíme se na další naše vyjížďky a již nyní sbíráme návrhy a podněty.

Zapsala: K. Jelínková, aktivizační pracovnice

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA