Srpen v Domově sv. Vavřince

Srpen v Domově sv. Vavřince

V srpnu jsme si letní dny naplno vychutnali. Hodně času jsme trávili v přírodě, často jsme se pobývali a procházeli se v naší zahradě, mnozí z nás ocenili i posezení na terase či v altánu a na čerstvém vzduchu jsme si také mohli zacvičit. Zdatnější obyvatelé vyráželi na procházky po svých, a to nejen do parku, ale i do blízkého okolí.

Začátkem měsíce nás navštívil kouzelník Waldini a překvapil nás svými dovednostmi a šikovností. Jeho neotřelá kouzla nás zaujala a dobře jsme se pobavili.
kouzelník 026    

V jedno srpnové nedělní odpoledne jsme se s babičkami vypravili do Kostela sv. Kryštofa v Kryštofově Údolí na mši. Spojili jsme duchovní zážitek s uměleckým, neboť jsme si mohli při této příležitosti prohlédnout interiér a původní barokní dřevěnou výzdobu kostela.

Nadále probíhaly všechny naše běžné činnosti.

Pondělní muzikoterapie s Radkou, stálice našich aktivit, je opravdovou relaxací.  Radka si pro nás vždy připraví melodie, které pohladí na duši. 

Svůj čas nám v srpnu stále ještě mohla věnovat i dobrovolnice Štěpánka a zpestřila nám středeční dopolední hodiny písničkami a četbou s uměleckým přednesem.
Štěpánka (2) 

V rámci našeho pátečního biografu jsme shlédli Vzpouru na vsi, Hostinec u kamenného stolu a také jsme trávili čas ve společnosti nezapomenutelných Chalupářů.
táborák Jablonec 005

Ani naše fyzická a duševní kondice nepřišly zkrátka, pravidelně jsme trénovali tělo i mysl.

Na konci léta, již tradičně, nás  navštívili „Důchodci z Jablonce“, s kterými jsme si společně opekli buřty a popovídali. A že bylo o čem povídat, vždyť jsme se dlouho neviděli.  Již nyní se těšíme na naše příští setkání.

Zapsala: Katarína Jelínková

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA