Květen v Domově sv. Anny

Květen v Domově sv. Anny

Jaro je v plném proudu, vše kvete a roste, proto jsme velkou pozornost věnovali zahradě, ale nevynechali jsme ostatní běžné aktivity. Květen však tradičně patří maminkám a oslava jejich svátku byla naše hlavní květnová událost. 

Vzdělávací aktivity

Jak si hledat práci nebo brigádu – Nejprve jsme si téma rozebrali, klientky a mají správné informace a vědí jak s nimi naložit. Na popud klientek jsme si zahráli na mateřskou školu, kdy se klientky vystřídaly v roli učitelky. Nebylo to vůbec jednoduché. Pak jsme se zaměřili na neverbální projevy, a to na řeč těla. Prodiskutovali jsme typ chůze, držení těla, pozice a pohyb hlavy, rukou, sezení, pozice nohou, apod. Klientky byly překvapené, co všechno na sebe mohou prozradit, pouhým gestem, postojem či pohledem. Aktivita se líbila.
Jak a kde si hledat práci (9)
Ruční práce – zahrada – sázíme -Nejdříve jsme do truhlíků zasadili muškáty a potom jsme postupně vypleli plevel okolo domu a přilehlých ochozů. Ačkoliv aktivita probíhala pouze za přítomnosti jedné klientky, šla nám práce pěkně od ruky.
Ruční práce (3)
Vaření - Každý čtvrtek je u nás v Domově věnován vzdělávacím aktivitám. Ani dnes tomu nebylo jinak. Dnešní program byl věnován lekci vaření. Předem jsme se domluvili, že uvaříme guláš. Připravili jsme si ingredience a pustili se do díla.
Vaření s Danielou (10)
Guláš se nám nakonec moc povedl, a protože bylo venku krásně, stolovalo se venku. Všechny děti i maminky spokojeně jedly. Bylo to velmi povedené dopoledne.
Pečení koláčů - Dnes pečeme koláč s tvarohem a ovocnou želatinou a k tomu ještě skořicové šneky. Přečetli jsme si postup a dali se do pečení. Výsledek byl skvělý. Koláče jsou připraveny na oslavu Dětského dne.

Malé akce:

Příprava přáníček pro maminky – Blíží se nám Den matek a všechny maminky budou slavit svátek. Další akci jsme tedy věnovali výrobě přáníček a dárečků pro maminky. Děti vyrobily krásná přáníčka s otisky svých ručiček a jako dárečky vyrobily moc hezké zápichy do květináčů. Výrobky předají maminkám na velké akci „Den matek“, která se bude v Domově konat 14. 5. 2017.
Malý zahradník - Blíží se zahradní oslava Dětského dne, je potřeba upravit zahradu. Špatné počasí nám nedalo příležitost o zahrádku pečovat, a tak to musíme napravit, neboť záhonky jsou plné vzrostlého plevele. Maminky si rozdělily úkoly a daly se do práce. Zapojily se i děti, ale náčiní se zdálo být pro ně nebezpečné. Všichni dělali, co mohli, a květinový záhon i jahody byly nakonec vyplety. Pracovní nasazení na nás bylo vidět – byli jsme od hlíny, ale za námi byl patrný kus práce a záhonky „prokoukly“.
Malý zahradník (8)

Velké akce

Den matek - Dnešní den připadl oblíbenému svátku – Dni matek. V úvodu jsme si v kostce připomněli tradici tohoto celosvětového svátku. Po připomenutí tradic došlo na samotné přání dětí, kdy maminkám předaly vlastnoručně vyrobený dárek a daly mamince sladkou pusinku.
Byla to příjemná chvíle, která by jistě potěšila každou maminku.
Den matek (12)


Zapsala: Daniela Fátorová

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA