Domov sv. Anny v srpnu

Domov sv. Anny v srpnu

Druhý prázdninový měsíc nám dopřál mnoho krásných dní a maminky s dětmi z Domova sv. Anny si je uměly užít.

Vzdělávací aktivity :


Úprava záhonů před domem - Úpravu záhonků před domem jsme zanedbali, a tak bylo nutné začít s bojem proti vzrostlým plevelům, také keře a plané růže bylo nutno ostříhat. Vysekali jsme i trávu kolem plotu. Každý se přičinil, jak mohl. Do práce se zapojily i starší děti. Naše úsilí neuniklo starším občanům obce, kteří vzpomínali na staré časy s upravenými záhony růží.

Vaření – Bramborové špalíčky se zelím a uzeným masem - Tématem dnešní aktivity bylo vaření. Rozhodli jsme se, že si uvaříme bramborové špalíčky se zelím a uzeným masem. Maminky si nejprve připravily bramborového těsto, daly vařit uzenou kýtu, zelí a osmahly cibulku. Když bylo bramborové těsto hotové, mohly se začít vytvářet bramborové špalíčky, na jejichž výrobě se podílely i děti. Uvařené uzené maso se nakrájelo na plátky, dochutilo se zelí, osmahla se cibulka a jídlo se mohlo podávat. Oběd se povedl a opravdu všichni si na něm pochutnali.

Vaření – jehněčí kotletky na bylinkách s bramborovými nočky, špenát - Dnešní aktivitu jsme opět vařili. Rozhodli jsme se připravit jeden z posledních prázdninových obědů pro všechny – jehněčí kotletky na bylinkách s bramborovými nočky a špenátem. Pro děti jsme připravili bramborovou kaši.
Vaření s Lenkou (7)

 Společné jídlo jsme vařili v naší společné kuchyni, řekli jsme si, jak vše budeme vařit, klientky si rozdělily práci – někdo dělal noky, jedna z maminek vařila špenát, další měla na starost maso. Děti si zatím hrály v herně pod dozorem jedné z maminek. Čas utekl jako voda. Když bylo jídlo hotové, maminky připravily talíře a příbory a začaly servírovat jídlo. Dostalo se na všechny a všem náramně chutnalo. Maminky se přiučily nový recept pro své vaření.

Malé akce:

Pozdrav slunci - Léto je v plném proudu, užijeme si společný pobyt na zahradě. Není úplně slunečno, a tak si sluníčko přivoláme. Namalujeme či vymodelujeme si sluníčka, pak si zahrajeme s cílem najít poklad. Nejprve jsme malovali a modelovali sluníčka. Malovali jsme pastelkami na vytištěné šablony, dolepovali je fotografiemi dětí i maminek a lepili je na karton ve formě koláže. Některé děti malovaly sluníčka křídami na dlažbu před domem. Pak jsme plnili úkoly a hledali „Poklad“. Koláže vyzdobí vstupní chodbu našeho Domova. Akce se povedla, všem se líbila. Děti s vervou soutěžily, a pak si pochutnaly na odhaleném pokladu. Přesnídávky i sušenky chutnaly báječně.

Letní zpravodajství – dnešní aktivita byla věnována malování a tvorbě předmětů. Z papírových rolí jsme vytvořili zvířátka v podobě sovičky, pejska, žabky a berušky. Potom jsme se přesunuli do kuchyňky, kde jsme oblékli nástěnku do nového kabátu. Potáhli jsme jí novým krepovým papírem v zelené barvě a umístili nové recepty vč. výrobků z dnešní aktivity. Výsledek stojí za to.
Letní zpravodajství (17)

Velké akce:

Vodní světJe krásný letní slunečný den a my si užijeme prázdninové radovánky. A abychom se v horku zchladili, začali jsme si povídat o vodě, na co je potřeba, kdo v ní žije, apod. Pak jsme si zasoutěžili ve hrách – dva v jednom triku, přechod po provaze, prolézali jsme tunelem, nosili míčky na lžíci z jedné kádě do druhé, jedli melouna bez pomocí rukou a nakonec jsme uspořádali vodní bitvu. Všichni byli zmáčení, ale celá akce se všem moc líbila. Vyřádily se děti i maminky. Všichni dostali sladkou odměnu. A na závěr celé akce jsme odpoledne udělali táborák a opekli si vuřtíky.
Vodní svět (12)
Vodní svět (138)

Výlet do kraje sv. Zdislavy – Podnikly jsme společný výlet obou našich AD do kraje sv. Zdislavy z Lemberka. Všichni jsme se sešli před vchodem na vlakovém nádraží v Liberci. Instrukce na dopravu MHD již klientky obdržely předem. Odtud jsme vyrazili vlakem do Jablonného v Podještědí, kde jsme si prohlédli katedrálu sv. Vavřince a sv. Zdislavy a pak jsme pokračovali naučnou stezkou ke „Zdislavině studánce,“ kde jsme se občerstvili, děti si pohrály, krmily labutě a pak jsme se vydali po cestě do Lvové na vlakovou zastávku, odkud jsme se vraceli zpět do Liberce. Akce se vydařila. Počasí bylo nádherné. Všichni byli spokojeni. Nejvíce se výlet líbil dětem.

Prázdninám už odzvonilo  - S maminkami a dětmi z obou Domovů jsme se sešli na zahradě AD sv. Moniky, abychom společně udělali tečku za končícími prázdninami. Na zahradě maminky připravily pohoštění. A ačkoli se děti zdály být zmožené výletem, společně si na zahradě ještě zařádily na skluzavkách, s míči, hrály na honěnou, apod. Maminky se povídaly a střídaly se v péči o ratolesti. A na závěr jsme zapálili táborák a každý si opekl chutné vuřtíky. Počasí nám přálo. Děti byly spokojené a příjemně unavené. Maminky s dětmi si užily společně hezké odpoledne. Všichni odcházeli s pocitem hezky stráveného dne, s úsměvem na tváři. Akce se vydařila, počasí nám přálo.
Prázdninám už odzvonilo (15)

 Zapsala: Vlastislava Procházková

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA