Domov sv. Anny v červnu

Domov sv. Anny v červnu

Červen nás potěšil pěkným počasím, a proto jsme pro většinu společných aktivit vyžili zahradu domova.  

 

Vzdělávací aktivity

Příprava zahrady na Dětský den – Z barevného papíru jsme nastříhali fáborky a zavěsili je na stromy, okolo plotu a garáže, abychom měli zahradu pěkně barevnou. Pak jsme připravili jednotlivá stanoviště na hry. Nakonec jsme ještě připravili stoly, lavice, židle, slunečník a také ohniště pro podvečerní táborák. Na nic jsme nezapomněli, a tak jsme měli radost z dobře odvedené práce. 

Motivační dopis a životopis - Řekli jsme si, jak by měl vypadat strukturovaný životopis, co obsahuje a v jakém sledu. Následoval motivační dopis, kde jsme si opět řekli, jaké má mít náležitosti. Byla to příjemná aktivita, děti si po celou dobu hrály a byly hodné. 
Životopis (6)

Domácí úklid – proč je důležitý, prevence nemocí - Úvodem jsme si popovídali o domácím úklidu. Jelikož zde ale máme velmi šikovné a hlavně čistotné maminky, měli jsme téma za chvilku vyčerpané. V průběhu diskuse jsme tedy zapojili i ruce a vyráběli jsme sovičky na nástěnku. Moc se nám povedly.

Vaření- Vzhledem k parnému počasí jsme se rozhodli, že si uvaříme něco lehkého a osvěžujícího. Zvolili jsme těstovinový salát s kuřecím masem a zeleninou. Salát se maminkám moc povedl, což bylo vidět především na dětech, které měly při jeho pojídání doslova „boule až za ušima.“

 Úklid sklepa - Na dnešní aktivitu jsme naplánovali úklid starých papírových krabic a různých obalů z části sklepa. Nejprve jsme vše vynosili na dvůr a začali vše porcovat. Děti si mezitím z krabic udělaly domečky a hrály si. Nakonec jsme papíry svázali, polystyren jsme dali do igelitových pytlů a naše klientky vše odvezly do kontejnerů na tříděný odpad. Tím také vedeme naše klientky a jejich děti k environmentální výchově.

Vyprávěj pohádku - Cílem aktivity původně mělo být vyprávění pohádky. Vzhledem k minimální účasti klientek jsme raději zvolili společenskou hru „člověče nezlob se“. Díky neustálému vyhazování to vypadalo, že snad hru nikdy nedohrajeme. Nakonec však přece jen zvítězila naše nová maminka. Za výdrž a pevné nervy dostali sladkou mňamku v podobě nanuku.

 

Malé akce:

Zvířátka v zoo - Cílem akce byla, aby děti rozeznaly, která zvířátka žijí v zoo.  Nejprve jsme si vzali figurky a děti měly uhodnout jaké zvíře to je, a zda patří do zoo. Pak jsme si zvolili obrázek želvy a začali tvořit koláž z modelíny a pilin. Pak jsme obrázek domalovali vodovkami. Nakonec si děti ještě pohrály s figurkami zvířátek, snažily se vytvořit malou zoo. Koláž se povedla. A vzhledem k věku dětí se akce vydařila. 
Zvířata v zoo (8)

Motýlkárna - Zhotovíme si motýla dle svých představ. Nejprve jsme si vyrobily šablonu motýla a obkreslili ji na čtvrtky. Pak každý vybarvil motýla dle svých představ a různými technikami. Někdo použil klovatinu, na kterou pak nanášel barvy, které se rozplývaly, nebo jsme použili jarovou vodu, která v barvě udělala bublinkovou strukturu. Někdo jen vymaloval temperami. Výtvory se nám zdařily. Po zaschnutí ještě vystřihneme a dáme nástěnku. 
Motýlkárna (4)

 Staráme se o zvířátka – domácí i hospodářská - Vyprávěním nad jednotlivými modely zvířátek jsme si prověřili znalost zvířat a mláďat, jejich zvuků a obydlí. Také jsme si zapakovali, čím se domácí a hospodářská zvířata živí a jaký z nich mají lidé užitek.
Maminka si s Honzíkem pěkně povídala o tom, jaká zvířátka má babička a co „papají“. Honzík rovněž předváděl chování některých zvířat a jejich zvuky. Na závět si Honzík namaloval barevná klubíčka u kočičky z pracovních listů. 

Vyprávěj pohádku - Cílem aktivity původně mělo být vyprávění pohádky. Vzhledem k minimální účasti klientek jsme raději zvolili společenskou hru „člověče nezlob se“. Díky neustálému vyhazování to vypadalo, že snad hru nikdy nedohrajeme. Nakonec však přece jen zvítězila naše nová maminka. Za výdrž a pevné nervy dostali sladkou mňamku v podobě nanuku.

 

Velké akce

Dětský den - Dne 1. 6. 2017 jsme v Domově sv. Anny oslavili Den dětí. Byly pozvány maminky s dětmi z Domova sv. Moniky. Chtěli jsme tento kouzelný Den slavit společně. Pro všechny bylo připraveno občerstvení v podobě koláčů sladkých i slaných, dostatek pití a sladkostí pro děti.
DSCN9257

Odpolední slavnost se nesla v duchu pohádky. Přišli mezi nás – princezna, Pipi punčochatá, vodník, Mikimauska, Marfuša. Některé děti byly také v maskách a mohli jsme se potkat s námořníky, Hulkem, princeznami Annou a Elsou, zajíčkem či hasičem. Na řadu přišlo slavnostní zahájení a začalo se soutěžit v různých disciplínách jako – skákání v pytli, chůze po laně, hod na plechovky, hod míčkem do tlamy, slalom s kočárky, závody na odstrkovadlech, apod.  Do závodění se zapojili všichni. Pak děti ještě hrály závěrečnou hru „ Poklad,“ a poklad skutečně našly v podobě vuřtíků. Na závěr každé dítě obdrželo upomínkový list a dárek z naší „ plyšové tomboly.“ Skvělé odpoledne jsme zakončili táborákem a opékáním vuřtů. Celá oslava se nesla v duchu radosti, smíchu a rozzářených dětských očí.

 

DSCN9247

 

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA