Červenec v Domově sv. Vavřince

Červenec v Domově sv. Vavřince

První prázdninový měsíc jsme si plně užívali pěkného počasí. To jsme se snažili maximálně využít a podřídili jsme tomu i naše aktivity.

Na prvním místě byly procházky v parku, méně „odvážné“ babičky ocenily posezení na balkóně pod slunečníkem. Pod širým nebem jsme si také zacvičili, někteří z nás i na trenažerech.
cvičení altán 002

Velmi rádi jsme u nás po delší době opět přivítali dobrovolnici Štěpánku, která je během roku pracovně dost vytížená, ale o prázdninách ráda svůj čas věnuje našim obyvatelům, čehož si velmi vážíme. Některé babičky se již netrpělivě vyptávaly, kdy Štěpánku zase uvidí a nedočkavě očekávaly její pásmo lidových písniček, ale i předčítání a poutavá vyprávění.
červenec 2016 540

Velké oblibě se stále těší pravidelná pondělní muzikoterapie s Radkou. Radka vede skupinovou terapii, neméně důležitá je ale i ta individuální, u jednotlivých babiček na lůžku a díky jejímu citlivému a profesionálnímu přístupu nastala změna v jejich psychickém naladění.

Těla jsme si protáhli při úterních hodinách tělocviku, kdy jsme zároveň potrénovali naše myšlení, paměť a časovou orientaci.  V rámci aktuálního dění jsme si připomněli svátek Cyrila a Metoděje, upálení Mistra J. Husa. Nezapomínáme ani na každoměsíční kalendárium a pohovořili jsme o narozeninách slavných v červenci. Na programu bylo i popovídání o prázdninových výletech, na závěr měsíce pak připomenutí lidových pranostik.
trénink paměti (5)

Nejvíc pozornosti tento měsíc si ovšem získal nový přírůstek v našem výběhu oveček. V polovině měsíce přišlo na svět jehňátko a to zcela nečekaně, nikdo si březí maminky pořádně nevšiml. O to větší to bylo překvapení. Je to holčička, má se čile k světu, všichni se z ní těšíme a horlivě vymýšlíme jméno. Přejeme ji hodně sil a zdraví !
004

 Zapsala: Katarína Jelínková – aktivizační pracovnice

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA