Červenec v Domově sv. Moniky

Červenec v Domově sv. Moniky

Hurá prázdniny- celý rok se naše děti i maminky těší na prázdniny. Prožíváme kdy plné klidu, slunce a her.

V rámci vzdělávacích aktivit jsme se věnovali začátkem prázdnin především prevenci úrazů. Věnovali jsme se hlavně tomu, jak bychom těmto úrazům nejlépe zabránili a co všechno bychom mohli udělat, aby se naše děti nedostaly do ohrožení. Také jsme si osvěžili pravidla první pomoci. V létě hrozí našim dětem také úžeh a úpal a proto jsme si něco pověděli o příznacích a jak tomuto ohrožení předcházet. A ukázali si jak dodržovat pitný režim nejen u našich dětí, ale i u sebe. Také jsme si připomněli, co má obsahovat naše lékárnička, abychom byli schopní ošetřit drobná poranění, snížit horečku či poskytnout základní první pomoc.
foto-prevence úrazů (7)

V rámci ručních prací se maminky seznámily s šicím strojem, s jeho obsluhou a druhy stehů. Následně bylo zjištěno, že již nějaké zkušenosti s šitím na stroji maminky mají, tak jsme si troufli ušít potahy na polštářky. Dílo se nám povedlo a krásné polštářky nyní zdobí pohovku našeho Domova.
šití (4)

Jak a kde si hledat bydlení? Maminky se seznámily s různými druhy inzerce – inzertní noviny, internet, vývěsky…Poté maminky samostatně vyprávěly své zkušenosti s hledáním bydlení. 

Jako každý měsíc jsme se také věnovali vaření -rozhodli jsme se pro plněné bramborové kapsy se zelím. Maminky si rozdělily spravedlivě práci. Jedna zadělala těsto, další nastrouhala uzeninu a třetí připravila zelí. I když se těsto stále nechtělo přestat lepit, udolaly ho maminky usilovnou prací, až nakonec vzniklo těsto, které se dalo jednoduše plnit nastrouhanou uzeninou. Poté kapsy maminky usmažily, dochutily zelí a dobrota byla hotová.

 V sobotních aktivitách zaměřených na společné aktivity maminek s dětmi jsme se v rámci bezpečnosti při pohybu na silnicích věnovali dopravní výchově a rodinným vztahům, protože jsme tento měsíc mimo jiné také absolvovali společnou cestu za poznáním perly Liberce – Ještědu.
dopravní výchova (22)

Jejda a víte, jaké radovánky patří k létu? Věnujeme se rozvoji pohybu na zahradě, tak si užíváme vodních hrátek, hrám na průlezkách, míčovým hrám, ale také v případě nepříznivého počasí stolním hrám. Zvědavě při tom pokukujeme, zda již sluníčko schované za mraky vysvitlo a budeme moc opět vyběhnout na zahradu. Létu zdar!
moje rodina (4)

I prázdninový měsíc nás tudíž opět provázel spoustou rozličných činností, které vedou ke zdokonalení nejen vědomostí, společenského chování, ale také k upevňování mezilidských vztahů

 

Zapsala: Jana Zobínová

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA