Červen v Domově sv. Vavřince

Červen v Domově sv. Vavřince

Tento měsíc byl pro Domov sv. Vavřince ve znamení výletů, vyjížděk a procházek.  Naplno jsme využívali krásné počasí k pobytu venku.

Hned první víkend, kdy probíhaly Chrastavské slavnosti, jsme se s klienty vydali do „víru dění“. U hasičárny jsme si dali jedno malé a poslouchali živou hudbu. V Bételu na zmrzlině jsme se setkali s dalšími seniory z Chrastavy. Na náměstí jsme si pak prohlédli stánky a krátce sledovali probíhající program.
chrastavské slavnosti 006

V dalším týdnu jsme se vydali novým vozem na výlet do Kryštofova Údolí – prohlédli jsme si kostel sv. Kryštofa, zvonici, márnici, místní orloj a železniční viadukt.
výlet Kryštofovo Údolí 015

Koncem  měsíce 27.6. jsme se jeli podívat do Hejnic – čekala nás komentovaná prohlídka Baziliky Navštívení Panny Marie přímo panem farářem, který nám na závěr zahrál i na varhany. Poté jsme se přesunuli do blízkých Lázní Libverda. Na kolonádě jsme si „načepovali“ a nezapomněli jsme ani na klasický dárek v podobě lázeňských oplatek. Na oběd jsme jeli do restaurace Obří sud.
červen 2017 hej

Pestrý život byl v červnu i přímo v Domově. Pravidelné aktivity probíhaly dle plánu. Za zmínku stojí témata tréninku paměti – kalendárium, novodobé architektonické památky, české hrady a zámky.

Po roce k nám opět přijeli capoeiristi z libereckého klubu Vem Camara Capoeira. Jejich ukázka brazilského bojového umění plného akrobatických triků, hudby, tance a zpěvu nám zase vyrazila dech a velkým potleskem jsme ocenili krásné vystoupení.
červen 2017 cap

I tento měsíc jsme při společných aktivitách prožili příjemné chvíle zábavy, ale i poučení.

Zapsala: Irena Vokurková, aktivizační pracovnice

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA