Aktivity Domova sv. Moniky

Aktivity Domova sv. Moniky

Květen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Je obdobím, kdy doslova kvete vše kolem nás. A tak i maminky s dětmi Domova sv. Moniky si tento měsíc opravdu užily.

V rámci aktivit pro děti jsme se od začátku měsíce připravovali hlavně na Den matek. Tvořili jsme přáníčka a drobné dárečky pro maminky. Učili jsme se básničky a trénovali na sváteční vystoupení.
přáníčka (3)

Den matek letos připadl na 14. 5..A jak probíhal u nás? Maminky dopoledne chystaly občerstvení a děti zase na oplátku tajně pilovaly, co se do té doby naučily. Celá akce byla odstartována ve14. hodin. Protože se venku střídal déšť se sluníčkem, probíhalo vše pro jistotu uvnitř Domova. Maminky nachystaly dětem stůl s dobrotami, poté se usadily a pozorně sledovaly, co si pro ně děti k jejich svátku nacvičily. Nesmělo chybět ani předání vlastnoručně vyrobených přáníček a dárečků. Maminky měly velikou radost. Pak se všichni občerstvili, aby nabrali energii na volnou zábavu v podobě her, cvičení a diskotéky. Užili jsme si spoustu legrace. Maminky tak strávily příjemné odpoledne se svými dětmi.
den matek (5)

Květen byl také velmi rušný měsíc především v péči o zahradu. A to už byla práce zejména pro samotné maminky, které se její údržbě věnovaly v rámci ručních prací. 
Již po dva roky se pokoušíme v našem Domově pěstovat zeleninu v pytlích. Zkoušeli jsme různé druhy zeleniny, rajčata, brambory, papriky i cukety. Nejvíc se však v našich podmínkách osvědčilo pěstování rajčat. Proto jsme se letos rozhodli, že zasadíme pouze rajčata. Pytle jsme naplnili hlínou z kompostu, zasadili do nich předpěstované sazenice a umístili je podél terasy, aby na ně pražilo sluníčko. Ukázali jsme si, jak zaštipovat vedlejší výhonky. Nyní už nám stačí jen pravidelně zalévat, vyštipovat, hnojit a doufat v pěkné počasí, abychom mohli sklidit plody své práce. A abychom měli zahradu ještě hezčí, vypleli jsme postupně i záhonky květin a jahod.  
rajčata v pytlích (13) 
Také proběhly vzdělávací aktivity, při kterých jsme se s maminkami věnovali tématu významu barev, nebezpečí klíšťat a nechyběl ani pravidelný kurz vaření.
vaření- kuřecí s těstovinami (3)

 Zpracovala: Hlaváčová K.

   

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA