20 let Domova sv. Vavřince

20 let Domova sv. Vavřince

5. září 2014 proběhla oslava 20. výročí založení Domova pokojného stáří – Domova svatého Vavřince.

Je to již 20 let, co zaměstnanci charitního Domova svatého Vavřince pomáhají seniorům prožít důstojné stáří. Oslava tohoto kulatého výročí proběhla 5. září za účasti starosty města Chrastava Michaela Canova, místostarostky města Chrastava Zity Václavíkové a starosty města Hrádek nad Nisou Josefa Horinky.

 Za vše, co se během této doby podařilo, jsme nejprve poděkovali v kostele svatého Vavřince. Mši svatou sloužil Otec Martin Davídek, biskupský vikář pro pastoraci, kterému koncelebrovali Otec Tomáš Genrt, který stál u zrodu Domova, a Otec Radek Vašinek, současný duchovní správce chrastavské farnosti.
Po té se oslava přesunula do areálu Domova svatého Vavřince. U zahradního altánu byl společnými silami ředitele Oblastní charity Liberec Františka Sehoře, starosty města Chrastava Michaela Canova, starosty města Hrádek nad Nisou Josefa Horinky a vedoucí Domova svatého Vavřince Heleny Hlavaté zasazen narozeninový rododendron.
Co by to bylo za narozeninovou oslavu, kdyby chyběl narozeninový dort? Velký dort potažený bíločerveným marcipánem s logem Charity rozkrojil ředitel OCHL František Sehoř společně s bývalým ředitelem Domova Matoušem Kirschnerem.
Jak krásní a činorodí jsou naši senioři, se každý přesvědčil při módní přehlídce v historických kloboucích. Odvážní senioři z našeho Domova s několika seniorkami z Domu s pečovatelskou službou v Chrastavě představili přítomným hostům klobouky z divadelní hry Pygmalion a Cyrano z Bergeracu, dále z oper Aida, Únos ze Serailu, z operety Netopýr a z baletu Sněhová královna. Klobouky si dle svého naturelu vybrali předvádějící sami. Moudře a zároveň vtipně přehlídku moderovala Štěpánka Prýmková, herečka divadla F. X. Šaldy v Liberci. Pro všechny hosty bylo připraveno občerstvení, včetně profesionální cafeterie. Během slavnostního odpoledne k dobré náladě hrála skupina C styl, dále bylo možné prohlédnout si prostory celého Domova, výrobky klientů či fotografie z dvacetileté historie našeho Domova. Pro ty, kteří se rádi aktivně baví, byl připraven pétanque a ukázková hodina tréninku paměti.
Veliké poděkování patří všem zaměstnancům a dobrovolníkům, kteří se na přípravě a pořádání této akce podíleli. Společně jsme prožili krásné slavnostní odpoledne, proto věříme, že všichni budeme na 20. narozeniny našeho Domova rádi vzpomínat.

Související galerie

Podpořte nás
 

ID: 6puznex

DATOVÁ SCHRÁNKA